MDW 2017 - LISTA WARSZTATÓW

Kochani!

W Sekretariacie temat MDW jest już "na tapecie" od kilku tygodni - dziś w końcu prezentujemy Wam wstępną listę warsztatów. Zapoznajcie się, zastanówcie, gdzie się widzicie i oczekujcie kolejnych wieści! :)

Tegoroczne warsztaty zebraliśmy w kluczu Wpierw, nim zamieszkali razem... Co się za tym kryje?

1. Stolarski "WARSZTAT ŚW. JÓZEFA"

„Tam heblował, tu piłował, tam wełenkę zwijał, nosił wodę, rąbał drzewo i gwoździe przybijał” – śpiewamy o Jezusie w dziecięcej piosence… Skąd On to miał? Od kogo się uczył i komu pomagał? TACIE! Ale ziemskiemu :)
Jeśli chcesz doświadczyć, jak pracował św. Józef w swoim warsztacie
i uczyć się Jego zadań, zadań mężczyzny, męża, ojca,głowy rodziny – ten warsztat jest dla Ciebie!
Liczba miejsc: 12

2. Surwiwalowy "JÓZEFIE, UCHODŹ DO EGIPTU!"

Jak orientować się w przestrzeni i czasie? Jak się odnaleźć „uciekając
do Egiptu”? Jak przetrwać w warunkach dalekich od wygody XXI wieku?
Św. Józef poradził sobie rewelacyjnie ponad 2000 lat temu – przyjdź na warsztat i zobacz, że Ty także sobie poradzisz i śladem św. Józefa świetnie się tego nauczysz!
Liczba miejsc: 12

3. Medyczny "MIŁOSIERNY SAMARYTANIN"

Wolisz być kapłanem, lewitą, czy człowiekiem z Samarii?
Nie bądź obojętny na ludzkie nieszczęście i nie daj się ogarnąć lękowi!
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak udzielić pierwszej pomocy, dobrze się przy tym bawiąc wdrażając teorię w praktykę – tu masa wrażeń i ćwiczeń wypełni Ci warsztatowy czas!
Dodatkowo dowiesz się jak skompletować
podstawową apteczkę oraz jak dbać o odporność bez farmakologii.
Liczba miejsc: 12

4. Hafciarsko-szydełkowy

Hmm… Jak przyozdobić serwetkę, by tchnąć w nią nowe życie? Tu możesz nauczyć się, jak wyhaftować podstawowe wzory! A gdyby jeszcze sięgnąć po szydełko i niczym Maryja, opiekunka domowego ogniska, tworzyć piękne rękodzieło?
Zapraszamy!
Liczba miejsc: 12

5. Muzyczno-wokalny "HISTORIA NUTAMI PISANA"

„Kto śpiewa modli się dwa razy…” J Kościół żywy, to kościół AKTYWNY, śpiewający, głośny w jak najlepszym znaczeniu tego słowa! Eucharystia recytowana ma swój urok, ale nie taka jej istota! Nauczmy się śpiewać już tu na ziemi, żeby przy chórach anielskich nie było w niebie wstydu! ;)

WAŻNE! Uczestnicy warsztatów proszeni są o zabranie ze sobą własnych instrumentów.

Liczba miejsc: 15

6. Liturgiczny "W POKORNEJ SŁUŻBIE"

Czym jest „zestaw małego księdza” i jak go używać? Co to są ampułki, patena, czy puryfikaterz? Dlaczego trzeba dbać o jakość czytanego Słowa na Mszy Świętej, by absolutnie nie czytać Go „z marszu”? Teoria i praktyka zaprawione dykcyjnymi wyzwaniami czekają na Ciebie!
Liczba miejsc: 12

7. Biżuteryjny "OZDOBY DLA KRÓLOWEJ"

"Ładnie ubrana kobieta to najlepsze narzędzie ewangelizacji" (o. J. Badeni) Czy Maryja nosiła biżuterię? Czy kolczyki dobrane kolorystycznie do różańca to zgorszenie? Jak być kobiecą w prawdziwym, czystym znaczeniu tego słowa? Na te warsztaty zapraszamy wszystkie dziewczęta pragnące stworzyć własne zestawy biżuteryjne.
Liczba miejsc: 12

8. Animacyjny "NA WESELU BYŁA TEŻ MARYJA"

"Bądź radosny, ale niech to będzie radość szczera, wypływająca ze świadomości wolnej od grzechu." (św. J. Bosko) Maryja z Jezusem także bywali na weselach! Z pewnością nie podpierali ścian! ;) Ten warsztat czeka na amatorów dobrej zabawy! Jak ją „rozkręcić” i rozruszać towarzystwo? Przyjdź i sprawdź!

9. Flagowania

Możesz tańczyć, możesz śpiewać
żeby Boga tak uwielbiać.
Ale spróbuj też flagami
po warsztatach razem z nami.

Liczba miejsc: 12

10. Historyczny "HISTORIA MAGISTRA VITAE"

Historia nauczycielką życia… Myślisz, że to przeżytek? Na myśl o sprawdzianie z historii włosy Ci się jeżą? Nie martw się! Przyjdź i spojrzyj na to z innej perspektywy! Na czas przyjazny, fascynujący, pełen przygód, ekscytujących zwycięstw i pouczających klęsk  w naszych dziejach zapraszamy każdego, komu na sercu leży Ojczyzna, a w niej miejsce każdego rodaka.
Liczba miejsc: 12

11. Kaligraficzny "NA POCZĄTKU BYŁO SŁOWO..."

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztowała średniowieczna książka, co to jest minuskuła oraz jeśli chcesz doświadczyć, czy trudno jest kaligrafować przy użyciu pióra maczanego w atramencie – te warsztaty są dla Ciebie! Jednym z tych efektów będzie fragment Pisma Świętego pisany gotykiem i ozdobiony kolorowymi atramentami –można go będzie ofiarować komuś w prezencie lub zatrzymać dla siebie.
Liczba miejsc: 12

12. Teatralny

Lubisz wcielać się w różne postaci, przebierać się i odgrywać kogoś, kim nie jesteś, to zapraszamy cię na zajęcia teatralne. Tu dowiesz się więcej o reżyserii, scenografii i grze aktorskiej. Fundamentem do zgłębiania tych treści będzie Słowo Boże.
Liczba miejsc: 15

13. Dziennikarski "GŁOS NAZARETU"

Na czym polega praca dziennikarza? Co to jest prasa? To pytania tylko z pozoru proste. Odpowiedzi mogą zaskoczyć niejednego. Jeśli chcesz poznać całą prawdę o pracy w gazecie z perspektywy Bożej i dodatkowo zdobyć praktyczne umiejętności dziennikarskie, to z pewnością ten warsztat jest dla Ciebie!

WAŻNE! Uczestnicy warsztatu proszeni są o wzięcie ze sobą Pisma Świętego i ulubionych dzienników lub czasopism oraz dyktafonu (może być w komórce)

Liczba miejsc: 12

14. Fotograficzny "DOBRZE WIDZI SIĘ TYLKO SERCEM"

Jak uwiecznić na zdjęciu piękno nie tylko zewnętrzne? Jak patrzeć na drugiego człowieka biorąc wzór ze św. Józefa? Co zrobić, aby moje zdjęcie przemówiło? - To nasz cel. Jeśli masz aparat fotograficzny i chęć udoskonalenia kunsztu fotografa – to warsztat dla Ciebie.

WAŻNE! Osoby biorące udział w warsztacie proszone są o wzięcie własnego aparatu.

Liczba miejsc: 10

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

1% a tyle dobra!

Czekamy na Twoją pomoc!

 

Stowarzyszenie "Dorośli dla Dzieci"

KRS 0000222915


Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku


Dodaj wiadomość

Zachęcamy do redagowania naszej strony! Piszcie o Waszych wspólnotach, spotkaniach, ogniskach, wyjazdach itp. Można również publikować ogłoszenia, np. zaproszenia na spotkania Waszego ERM-u.
Dodaj tekst na stronę!

Wasze komentarze